Co děti potřebují do MŠ

Dítě by mělo mít čisté a dostatečně volné oblečení, zvolené s ohledem na teplotu a roční období a pohodlnou obuv s pevnou patou (bačkory, sandálky na suchý zip, ale ne pantofle!!)

Prosíme rodiče, aby vybírali takové oblečení a obuv, které si dítě zvládne samo oblékat a svlékat, neboť tak rozvíjí jeho pocit samostatnosti.

Do šatny látkový pytel s ramínkem na odkládání věcí.

Do třídy jsou nejvhodnějším oblečením tepláky, legíny a tričko. Eventuálně sukýnky, zástěrky apod.

Na zahradu podle roční doby – krátké kalhoty, tepláková souprava, tričko, bunda, čepice, rukavice vhodná obuv.

Dále je potřeba, aby mělo dítě v šatně náhradní oblečení – spodní prádlo, ponožky, punčocháče, tričko, tepláky.

Vždy v pondělí dejte dětem do školky pyžamo – v pátek vám ho vrátíme na vyprání.

Všechny věci, prosíme, pokud možno podepsané!
Dítě si oblečení často nepozná a my pak nevíme, čí co je a můžeme oblečení zaměnit – proto vše podepisujte (stačí monogram).

Nevhodné jsou např. kalhoty na zapínání na ramenu a vzadu, oblečení těsné, bez kapsy na kapesník, šle pod zástěrkou nebo svetrem, rovněž těsná guma u kalhot, malé boty, rozbité zipy.

Prosíme maminky, aby zvážily, co dítěti do mateřské školy obléknout. Nezapomeňte, že dítě by mělo mít volný pohyb a počasí se během dne může změnit!

Z bezpečnostních důvodů nedávejte dětem řetízky, přívěsky, prstýnky.